Skip to content Skip to footer
biz kimiz?

ÜNVER ALLOY

Ünver Döküm 1998 tarihinde İstanbul Çemberlitaş’taki atölyesinde kuyumculuk sektöründeki faaliyetine başlamıştır. Dökümcülük mesleğinin tarihsel süreçte günümüze kadar taşımış olduğu bilgi ve birikimlere, güven, ileri teknoloji ve sürekli müşteri memnuniyeti prensiplerini de ekleyerek, daima genişleyen vizyonu ve planlı, hedef odaklı çalışmaları ile yıllar içerisinde kuyumculuk sektörünün önde gelen firmalarından olmayı başarmıştır.

Firmamız 4 ayrı noktada 200’e yakın personeli ve günlük 500 derce kapasitesi ile kuyumculuk sektöründe kullanılan tüm metal ve alaşımların dökümlerini, son teknoloji ürünü makine parkuru ve deneyimli kadrosu ile farklı ölçeklerde öncü firmalara hizmet vererek gerçekleştirmektedir.

Sağlamış olduğumuz tüm hizmetler:

• Metal kalıp imalatı
• Kauçuk kalıp imalatı
• Mum model imalatı
• 3 boyutlu baskıların direkt döküm işlemi
• Hassas döküm işlemi
• Taş dizme ve polisaj işlemleri

Sektör Lideri

Üretim problemlerine karşın canlı destek hattı ve isteğe bağlı yerinde ve/veya firmamız bünyesinde eğitim desteği olarak sıralanmaktadır. Geçtiğimiz yıl içerisinde ise Ünver Döküm teknolojik gelişmelerin daha fazla içerinde olabilmek ve teknik olarak üretim standartlarını en yüksek mertebeye getirebilmek için Ar-Ge merkezi kurma fikrini hayata geçirmiştir. Geliştirmiş olduğumuz bu ürün grubu iç ve dış pazarda farklı firmalarda denenerek başarısını ortaya koymuştur. Kazanmış olduğumuz tüm bu tecrübemiz ile takı üretiminize destek vermek ve geliştirmek için çözüm ortaklığınıza hazırız. Lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Dökümhane Teknolojileri

Ünver Döküm, günümüz itibariyle günlük 600kg döküm kapasitesi ile teknolojinin tüm yeniliklerini kullanan dökümhanelerimizde üretim kapasitemiz ve potansiyelimiz gün geçtikçe artmaktadır.

IMG_1578.00_00_00_00.Still001

Alloy Üretimi

Ünver Alloy, ulusal ve uluslararası çapta gözlemlenen alloy ihtiyacına cevap niteliğinde hayata geçirilmiştir. Yüksek yatırımlar ve üretim saha planlamaları sonucunda, standardize edilmiş ürün kalitesi ve stoklu çalışma prensibini benimsemiş ekibimiz tarafından işleyişini sürdürmektedir. Bunların yanı sıra talep doğrultusunda özelleştirilebilir alloy üretimi de yapmaktayız.

3D Printer Baskı Hizmetleri

Ünver Group, gelişen teknolojiyi sektöre uyarlama anlayışından yola çıkarak, sektörün en yeni gereksinimi olarak 3D baskı hizmetini de sunmaktadır. Bilgisayar destekli tasarlanan ürünlerin doğrudan üretime uygun şekilde Mum ve Reçine 3d modellerini oluşturur. Kurulduğu günden itibaren hızlı bir ivme ile büyümekte olan 3D baskı hizmetlerimiz günümüz itibari ile 17 mum, 3 reçine baskı makinesine ek olarak yıkama ve hazırlama üniteleri ile sektör ihtiyacına cevap vermektedir.

IMG_8789 kopyası

Türkiye'nin En Çok Fason Dökümünü Biz Yapıyoruz

Günlük 600kg fason döküm kapasitemiz ile Türk kuyumculuk sektöründe lider konumunda olmaktan gurur duyuyoruz.

Çeyrek Asırlık Tecrübe

Tecrübeli ekip arkadaşlarımız sayesinde, 1998'den günümüze 2000'i aşkın müşterimize hizmetimizi değişmeyen kalite olarak sunmaktayız.

Alloy Üretiminde Üretimin Sınırlarını Zorluyoruz

Tecrübelerimizden yola çıkarak ürettiğimiz yüksek kaliteli alloylarımızla beraber, talepleriniz doğrultusunda size özel alloyların geliştirilmesini ve tüm teknik sorunlarınızda anında destek hizmeti sağlıyoruz.